Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Samos + Fourni Turu - 2 Gece / 3 Gün

2 Gece / 3 Gündüz
REZERVASYON YAP
Tarih
Çocuk
Yetişkin
1. Çocuk
2. Çocuk
a
Samos + Fourni Turu - 2 Gece / 3 Gün Hakkında Genel Bilgiler

2 ADA BİR ARADA SAMOS & FOURNI
CUMA - PAZAR Feribot + 2 Gece Konaklama + 3 Tur

1. Gün: Kuşadası - Samos

Sabah saat 07:00'de KUŞADASI EGE PORT ANA GİRİŞ önünde Check-in işlemlerimiz için hazır oluyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından saat 08:15’de kalkacak olan feribotumuza biniyoruz. Yaklaşık 1 saatlik keyifli bir yolculuğun ardından Samos Adasına yanaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından misafirlerimiz bagajlarını bizleri bekleyen aracımıza teslim ediyorlar.

Daha sonrasında rehberimizle birlikte öncelikli olarak merkezde bulunan Pisagor Meydanı'nı ve Aslan heykeli'ni yakından tanıma şansını buluyoruz. Ardından arzu eden misafirlerimiz serbest zaman içerisinde yemek (extra) ve alışveriş ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Vathi kentinde yaptığımız gezimiz sonrasında rehberimizin belirlemiş olduğu buluşma noktası ve saatinde hazır bir şekilde aracımıza geçip buradan adanın kuzeybatısında bulunan Karlovasi şehrindeki otellerine yerleşmek üzere hareket ediyoruz. Karlovasi'ye ulaşmadan önce sahil boyunca yapacağımız bu dönüş esnasında doğanın kucağında bülbül sesleri eşliğinde kahvelerimizi yudumlamak için Manolates Köyü eteklerinde bulunan küçük bir sahil beldesi olan Agios Kostandinos'da kısa bir mola veriyoruz. 

Molamızın ardından kısa süre sonra Karlovasi'ye varıyor ve otel odalarımıza yerleşiyoruz. 

2. Gün: Samos

Sabah otelde aldığımız kahvaltımızın ardından, Karlovasi limanından hareket edicek olan Megalochori teknesiyle saat 07:45te hareket edeceğiz Founi adasına doğru. 1 saat 45 dakika süren keyifli bir yolculuktan sonra Ege’nin Cennet Adası Fourni’ye varılıyor.

Bir balıkçı adası olarak özgünlüğünü koruyan Fourni; taze balığın ve Istakozun deneyimlenebileceği küçük bir Ege Adası’dır. Taptaze deniz ürünleri ile “Lezzet’in Adası” olarak adlandırmak abartılı olmayacaktır.
Fourni’nin bir diğer önemli özelliği denizinin ve doğasının bakirliğidir. Ege’nin en temiz denizi olarak nitelendirilmektedir. Fourni’de vakit geçirecek misafirlerimiz; turkuaz denizin keyfine varıp, taptaze deniz ürünlerinin lezzeti ile tanışabilirler. Fourni’den Karlovasi’ye dönüş saat 16:30’dir. 18:45 civarı Karlovasi’ye varan misafirlerimiz konakladığımız otele giderek, akşam  katılacağımız Taverna gecesine kadar dinlenme imkanına sahip olabilirler. (Fourni Adası, çok küçük bir ada olduğu için rehberlik hizmeti gerektirmemektedir.)

** Hareket saatleri farklılık gösterebilir, rehberimiz bilgilendirme yapacaktır.
Hava şartlarının adaya geçişe izin vermemesi halinde, Kampos turumuz gerçekleştirilecektir.

3. Gün: Samos

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve rehberimizin belirteceği saatte başlayacak olan turumuz için otel önünde hazır oluyoruz. Daha sonra Pisagor’un doğum yeri olan Pythagoria’ya doğru yol alıyoruz. Yolumuzun üzerinde ilk olarak ünlü Pythagorias kupalarının yapıldığı bir atölyeye konuk oluyor ve diğer adı “Adalet Kupası” olan bu matematiksel kupanın yapımını izliyoruz. Dileyen misafirlerimize kendileri ya da hediye etmek için olağanüstü tasarıma sahip bu kupalardan almalarını tavsiye ediyoruz. Ardından şirin sokakları ve yemyeşil doğası ile ünlü Pirgos Köyü'nden geçiyoruz. Samos’un ünlü ballarının tadına varmak ve alışveriş yapmak için bal kooperatifinin satış mağazasına uğruyoruz. Seyahatimiz esnasında geçtiğimiz yolların üzerindeki üzüm bağlarını görüyor ve adanın neden ünlü bir Şarap adası olduğunun farkına varıyoruz.
Ardından rotamız üzerinde bulunan ve adanın tarım merkezi sayılan Koumaradei Köyü'nden geçerek kısa bir seyahatin ardından Pythagoria’ya vardığımızda, birbirinden güzel evleri ve tertemiz sahili ile ünlü bu turizm cennetinde antikçağın mimarlık eserlerini ve Lykourgos Logothetis kalesini panoramik olarak görüyoruz. Bu güzel beldenin çarşısında, serbest zaman sürecinde dileyen misafirlerimiz alışveriş ve kahve keyfi imkanı bulacaklardır. 

Rehberimizin belirlediği hareket zamanından sonra otobüsümüzle yaptığımız kısa panoramik başkent gezimizin ardından, adanın en meşhur plajlarına sahip olan, tavernaları ve eşsiz mimarisi ile Mykonos’tan izler taşıyan Kokari’ye varıyoruz. Bu şirin beldede vereceğimiz serbest zaman süresince dileyen misafirlerimiz deniz kenarında yemeklerini (extra) alma şansı yanında, turkuaz renkli denizi deneyimleme şansını bulacaklardır. Burada geçirdiğimiz keyifli molanın ardından bizleri bekleyen otobüsümüze biniyor ve bir yanımızın yemyeşil ormanlarla, diğer yanımızın ise masmavi denizle çevrili olduğu yoldan seyahatimize devam etmek suretiyle limana varıyoruz.

Pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından saat 17:00'de hareket eden gemimize biniyor ve her güzel şeyin bir sonu olduğu gibi bu gezimizin de sonuna geliyor, yine ve yeniden görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz. 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Gidiş - Dönüş Feribot bileti
 • 2 Gece Kahvaltı Dahil Otel konaklaması
 • Rehberlik hizmeti ve Ada turları

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Kişi başı 150.-TL Yurtdışı çıkış harcı
 • Schengen vizesi (Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.)
 • Yiyecek, içecekler ve tüm diğer şahsi harcamalar
 • Dahil olarak belirtilmemiş diğer tüm hizmetler

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • Kusadasi Port (07:00)
Tur Hareket Tarihleri:
02, 16, 30 Ağustos
Tarih SeçeneklerMüsaitlikİki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek KişiEk Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
02.08.20243* - 4* OtellerMüsait221,11 €
199,00 €
312,22 €
281,00 €
221,11 €
199,00 €
0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 5 Yaş 117,00 €
6 - 11 Yaş 159,00 €
-Taksitler »
16.08.20243* - 4* OtellerMüsait221,11 €
199,00 €
312,22 €
281,00 €
221,11 €
199,00 €
0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 5 Yaş 117,00 €
6 - 11 Yaş 159,00 €
-Taksitler »
30.08.20243* - 4* OtellerMüsait221,11 €
199,00 €
312,22 €
281,00 €
221,11 €
199,00 €
0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 5 Yaş 117,00 €
6 - 11 Yaş 159,00 €
-Taksitler »
İptal Şartları

14.01.2015 tarihinde yürürlüğe giren Paket Tur Sözleşmeleri Yönetmeliğinin, ‘Sözleşmenin Feshi’ başlıklı 16. Maddesine göre;

a- Gezi hareket tarihine 30 gün kalaya kadar yapılan iptallerde tur bedelinin tamamı iade edilir. 30-15 gün kala yapılan iptallerde uçak bileti hariç gezi bedelinin %50si iade edilir. Uçak biletinin iadesi yoktur.

b- Gezi hareket tarihine 14-0 gün kala yapılan iptallerde gezi bedelinin tamamı yanar ve iade yapılmaz.

c- Gezi hareket tarihinde uçak, otobüs ve sair ulaşım aracı kaçırıldığı için geziye katılmama durumunda gezi bedelinin tamamı yanar ve iade yapılmaz.

d- Gezi içerisinde veya başlangıcında isteyerek veya istek dışı geziye devam etmeme hallerinde ödenen ücretin tamamı yanar geriye hiçbir iade yapılmaz.

e- Yapılacak isim değişikliklerinde tur ücretine ceza olarak 50 Euro ile 100 Euro isim değişiklik bedeli eklenir.

f- Tüketicinin gerekli tüm özeni göstermesine rağmen öngöremediği ve engelleyemediği bir durum veya mücbir sebep nedeniyle paket turun başlamasına otuz günden daha az bir süre kala fesih bildiriminde bulunması halinde, ödenmesi zorunlu vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar ile üçüncü kişilere ödenip belgelendirilebilen ve iadesi mümkün olmayan bedeller hariç olmak üzere, herhangi bir kesinti yapılmaksızın Tüketicinin ödemiş olduğu bedel iade edilir.

g- Charter uçuşlarda ve garanti koltuk anlaşmalı uçaklarda30-16 gün öncesi iptallerde hiçbir mazeret geçerli olmayıp, uçak ücreti iadesi söz konusu değildir, turun kalkışına 15 ve daha az süre kala yapılan iptallerde toplam tur ücreti iadesiz olup, katılımcıya cayma bedeli olarak fatura edilir.

h- Charter uçuşları ile ilgili olarak tüm düzenlemeler uluslararası havacılık kurallarına tabi olduğundan Varşova Konvansiyonu gereğince; bu tür uçuşlarda saat değişikliği, duraklama yerleri değişikliği mümkündür. Uçuş saatleri 48 saat önceden kesinleştiğinden satış sırasında belirtilen saatler muhtemel saatler olup, bu konudaki değişiklikler nedeni ile Acente sorumlu tutulamaz. Bu sebeple yapılacak iptal ve iade talepleri de kabul edilemez. Kalkıştan 48 saat önce güncel uçuş saatlerinin acenteden kontrol edilmesi ve onaylatılması katılımcının sorumluluğundadır.

Ek Bilgiler

 • Otellerde unutulan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir, lütfen unutulan eşyaların geri getirilmesini talep etmeyiniz.
 • Dileyen misafirlerimize taverna gecesi (FİX MENU CANLI MÜZİKLİ - İÇECEK HARİÇ 20 EURO) ile alakalı olarak rehberiniz tarafından bilgi verilecektir.
 • Rehberin yol güzergahı üzerinde değişiklik yapma hakkı vardır.

GENEL BİLGİLER

 1. Otellerde unutulan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir, lütfen unutulan eşyaların geri getirilmesini talep etmeyiniz.
 2. Dileyen misafirlerimize taverna gecesi (FİX MENU CANLI MÜZİKLİ - İÇECEK HARİÇ 20 EURO) ile alakalı olarak rehberiniz tarafından bilgi verilecektir.
 3. Mevcut Samos programımız Mayıs ayında yaz sezonuyla birlikte güncellenecektir.
 4. Rehberin yol güzergahı üzerinde değişiklik yapma hakkı vardır.

Yunanistan'a Seyahat Edecek Türk Vatandaşlarının Dikkatine

1 . Yunanistan’a seyahat edecek (diplomatik, hususi ve hizmet pasaport hamilleri hariç) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Schengen vize rejimine göre vizeye tabidirler. Schengen Anlaşması’na dayanan Yunanistan vize rejimi, Yunanistan’dan transit geçecek vatandaşlarımıza da vize zorunluluğu getirmektedir. Sınır kapılarında vize verilmesi uygulaması bulunmamaktadır ve pasaportlarda aranan asgari geçerlilik süresi, vize süresinin bitiminden itibaren 3 aydır.
* ESKİ DEFTERDE SÜRE UZATMASI YAPILMIŞ YEŞİL PASAPORTLAR GEÇERLİ DEĞİLDİR, MUTLAKA DEFTERİN YENİLENMESİ GEREKMEKTEDİR.

Yunanistan’ın kıyılarımıza yakın ve doğrudan deniz seferi bağlantısı bulunan Yunan adalarına seyahatlerde 2012 yılından beri kolaylaştırılmış vize prosedürü kapsamında limanlarda 15 gün süreli vize verilmektedir. Sözkonusu prosedür, en son 2019 yılında 25 Mayıs–30 Eylül tarihleri arasında Midilli (Lesvos), Sakız (Chios), Sisam (Samos), Rodos (Rhodes), İstanköy (Kos), Meis (Kastellorizo) ve Sömbeki (Simi) adalarını içerecek şekilde uygulanmıştır. Ancak 2024 yılı için şuan yürürlükte değildir.

2 . Yunanistan makamları pasaportlarda KKTC giriş/çıkış damgası olması halinde ülkeye giriş izni vermemektedirler. Diğer yandan, Yunanistan doğumlu vatandaşlarımızın pasaportlarında, anılan ülke makamlarıyla varılan mutabakat çerçevesinde, doğum yerlerinin Türkçe ve İngilizce isimlerinin, yanında “GR” ibaresiyle birlikte (örneğin “Gümülcine / Komotini GR”) yer alması gerekmektedir.

3 . Yunanistan’a girişte serbest olarak sokulabilecek ve çıkışta götürülebilecek döviz miktarı 10.000.-Avro veya karşılığı dövizdir. Paraya çevrilebilir değerli kağıtlardan olan çek, senet, tahvil, bono, teminat mektubu gibi belgeler de nakit olarak kabul edilmektedir. 10.000 Avro'luk meblağı aşan miktarın gümrük makamlarına beyan edilmesi gerekmekte, bu meblağdan fazla nakit bulundurulması halinde meblağ üzerinden % 25 oranında ceza uygulanmaktadır.

Vize Bilgileri

Schengen veya Kapıda Vize (Yeşil Pasaportlara Vizesiz)

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurulması gerekmektedir.
Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir.
Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.
Programda belirtilen vize bilgileri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının tabii olduğu bilgilerdir. Türkiye Cumhuriyeti dışında bir pasaporta sahip olan misafirlerimiz vize bilgilerini ilgili konsolosluklardan temin etmelidirler.
Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Fly Express sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 
Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; alınan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Samos + Fourni Turu - 2 Gece / 3 Gün Hakkındaki görüşleriniz
Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?